5 סימנים מזהים להתנכלות בעבודה

מקום העבודה שבו אתם עובדים אמור לספק לכם סביבה בטוחה, מוגנת, מתחשבת ונעימה. בחלק מהמקרים הדבר הזה אכן מצליח להתממש, אולם במקרים אחרים מקום העבודה עלול להפוך למקום שלא רק שלא מספק את כל אלו, אלא גם עושה בדיוק את הפעולה ההפוכה. אם אתם מרגישים לא בנוח במקום העבודה שלכם, הנה 5 סימנים מזהים להתנכלות בעבודה שיוכלו לעזור לכם לעשות את הצעד הנכון.

התנכלות בעבודה – אתם מקבלים את המשמרות שאתם מבקשים?

משמרות העבודה שאתם מקבלים יכולות להעיד על היחס השורר ביניכם לבין הממונים עליכם. ברגע שאדם שאחראי על המשמרות שלכם משבץ אתכם דווקא במשמרות אחרות, אתם חווים בהחלט התנכלות בעבודה. במקרה שכזה, עורך דין הטרדה מינית בעבודה יוכל לסייע לכם רבות.

הטרדות מיניות – נושא שחשוב לדבר עליו

שני המושגים הטרדות מיניות והתנכלות בעבודה הולכים יחד יד ביד. לצערנו, לא מעט ממונים במקום העבודה מטרידים מינית את העובדות והעובדים שלהם, ובהתאם לסירובם לשיתוף פעולה מתחילים להתנכל להם. אם חוויתם משהו שמזכיר את הסיטואציה הזו, גשו למידע נוסף על הטרדה מינית במקום העבודה כדי שתוכלו לדעת כיצד לפעול. בין היתר, טיפול וייצוג בהטרדות מיניות בעבודה היא דרך מצוינת עבורכם.

ניכור חברתי וחרמות כהתנכלות בעבודה

עניין שכזה יכול לנבוע הן מהדרג הניהולי במקום העבודה שלכם והן מדרג העובדים, כלומר הקולגות שלכם. אם אתם מרגישים מנודים, מוחרמים ושאף אחד לא נותן לכם יחס הולם – אתם בהחלט חווים התנכלות בעבודה שלכם.

זלזול ואלימות מילולית

התנכלות בעבודה היא מזעזעת, והדבר מתחיל לקבל מקום בולט על פני השטח כאשר ביטויים של זלזול או אלימות מילולית מתחילים לצוף. זה עלול לקרות במסגרת ישיבות צוות וסיעור מוחין, וזה עלול גם לקרות במזדרונות החברה בלי כל סיבה מיוחדת. התנכלות בעבודה מסוג זה היא חמורה במיוחד, וממש לא כדאי לשתוק למולה.

התעללות פיזית – דרגה חמורה במיוחד של התנכלות בעבודה

אם עד עכשיו נגענו במישורים המילוליים בלבד, הרי שהתעללות פיזית פורצת אותם בכל הנוגע להתנכלות בעבודה ובכלל. מצבים שבהם מתרחשת אלימות פיזית הם מצבים ברורים של התנכלות בעבודה, שכבר חורגים מהתנכלות שעוד אפשר להתלבט לגביה.

 

אם אתם חווים על בשרכם ובנפשכם אחד או יותר מהסימנים הללו להתנכלות בעבודה, ואם אתם מרגישים לא מוגנים במקום העבודה שלכם שאליו אתם מגיעים מדי יום – פנו עוד היום לעורך דין להתנכלות בעבודה שיוכל לסייע לכם בדרך החוצה, אל עבר החיים החדשים שלכם.

6 תגובות בנושא “ 5 סימנים מזהים להתנכלות בעבודה”

  1. This is the perfect blog for anyone who wishes to find out about this topic. You understand so much its almost hard to argue with you (not that I actually would want toÖHaHa). You definitely put a brand new spin on a topic that has been discussed for many years. Excellent stuff, just great!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.