תביעת נזיקין איך מתמודדים

תביעות נזיקין הן מהנפוצות ביותר בבתי המשפט בישראל. כדי להצליח בהליך תביעה נזיקין, יש להתנהל בצורה נכונה. כפי שמיד נראה, התמודדות נכונה עם תביעות אלו מתחילה בעורך דין נזיקין וממשיכה בביסוס נכון של התשתית העובדתית ועבודה משפטית מושכלת ונבונה. התמודדות שכזו תשפר את הסיכוי לקבל  פיצויים על הנזק שנגרם לכם.

 

עוולת הרשלנות והפרת חובה חקוקה

דיני הנזיקין בישראל מוסדרים בפקודת הנזיקין. בפקודה מנויות מספר עוולות בגינן ניתן לתבוע תביעת נזיקין. עורך דין תביעת נזיקין יסתמך, על פי רוב, על עוולת הרשלנות או עוולת הפרת החובה החקוקה.

עוולת הרשלנות תזכה את הנפגע בפיצוי, כאשר המזיק חרג מסטנדרט ההתנהגות המצופה ממנו ובעקבות כך נגרם הנזק לניזוק. עוולת הפרת החובה החקוקה תזכה בפיצוי כאשר הנזק נגרם עקב אי מילוי חובה חוקית מצד המזיק.

 

הוכחת העוולות בבית המשפט

הליך הוכחת העוולות אינו פשוט כלל וכלל. כך גם הליך שומת הנזק. עורך דין תביעת נזיקין יפעל בחוכמה וביושר כדי להוכיח את התקיימות העוולות ואת גובה הנזק שנגרם לכם. עורך דין נזיקין יצטרך להפעיל את מיטב כישוריו המשפטיים כדי להוכיח את התקיימות עוולות אלו ואת זכותכם לפיצוי המלא, בין אם הנתבעת היא חברת ביטוח ובין אם מדובר בכל מזיק אחר.

 

תביעת תאונת דרכים

לצד פקודת הנזיקין, נחקק חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים. חוק זה מסדיר מנגנון פיצוי ייחודי על נזק גוף לאחר תאונה. תביעה לאחר תאונת דרכים תערך, לרוב, על פי חוק זה ולא לפי הפקודה. החוק קובע מנגנון פיצוי לכל ניזוק, ללא הוכחת אשם.

עורך דין נזיקין יגיש תביעה לאחר תאונת דרכים בגין נזק גוף שנגרם לאחר תאונה לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים זה, כאשר הוא ינסה לזכות אתכם במקסימום פיצוי. גם כאן תידרש מיומנות משפטית גבוהה.

 

מה מומלץ לעשות לאחר תביעת נזק רכוש לרכב לאחר תאונת דרכים,

במידה והתרחשה תאונת דרכים הכוללת נזקי רכוש לרכב מומלץ, לצלם ככל וניתן את מלוא הרכבים המעורבים בתאונת הדרכים בטרם אלו הוזזו. כמו כן, מומלץ, ככל וניתן לצלם את מוקדי הנזק ברכבים המעורבים. חשוב לבדוק האם היו עדי ראיה לתאונת הדרכים ובמידה והיו יש לקחת את הפרטים המלאים שלהם. לאלמנטים אלו יש חשיבות רבה בבית המשפט למשל במקרה שיש מחלוקת מי מבין הנהגים המעורבים אחראי לתאונה. תמנות מזירת התרחשות התאונה מיקומי הנזקים ברכבים המעורבים ועדים, יכול וילמדו כיצד התרחשה תאונת הדרכים המלווה בנזקי רכוש ויכול ויעזרו לבית המשפט לקבוע מי הנהג האחראי לתאונת הדרכים.

לסיכום

לסיכום, דרך ההתמודדות עם תביעת נזיקין היא שכירת שירותיו של עורך דין תביעת נזיקין מהשורה הראשונה. בחרו בשירותיו של אלעד רייך עורך דין אשר יעניק לכם ייצוג מקצועי ומהימן ובעזרתו תנהלו את תביעת הנזיקין שלכם בחכמה, לפי עוולת הרשלנות, הפרת החובה החקוקה או לפי חוק  הפיצויים.

מנווטים בדרך לחופש: תובנות מומחים מעורך דין פלילי כיצד להגן על עצמך בכתב אישום

כתב אישום – מילה שמכה פחד בלבם של רבים. להיות מואשם בפשע זו חוויה מרתיעה, אבל עם הידע וההכוונה הנכונים, אתה יכול לנווט את הדרך אל החופש. במאמר זה נבחן תובנות מומחים מעורך דין פלילי כיצד להגן על עצמך בכתב אישום.

ביטוח עסק – למה צריך לשים לב?

בעל עסק צריך לדעת, שכל תהליך העבודה שלו, מבוסס על כך שהוא משתמש ונעזר בגורמים שונים שיכולים להפוך את תהליך העבודה להרבה יותר יעיל, נכון

מקסמו את החזרי המס: מדריך לשכירים

כשכיר, ניווט בעולם המורכב לעתים קרובות של החזרי מס יכול להיות מבלבל ומכריע. אבל מה אם היינו אומרים לכם שעם הידע והאסטרטגיה הנכונים, תוכלו למקסם

שילוב טיהור אוויר במשרדי עורכי דין: למה זה חשוב

כמשרד עורכי דין, הנוחות והבטיחות של הלקוחות והעובדים שלך צריכות להיות בראש סדר העדיפויות. אחד השלבים הקריטיים להשגת זאת הוא על ידי שילוב מערכות טיהור אוויר בחלל המשרדי שלך. טיהור אוויר מתייחס לתהליך של סילוק חלקיקים מזיקים, גזים ומזהמים אחרים מהאוויר, על מנת להבטיח שאיכות האוויר בטוחה ובריאה לכולם.