משרד המשפטים האמריקני (DOJ) הודיע כי מנהל הקמפיין לשעבר של הנשיא טראמפ, פול מנפורט, יוסר מרשימת כתבי האישום

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, הואשם בשיבוש מהלכי משפט על ידי חקירת היועץ המיוחד. לנשיא ניתנה הזדמנות לפרסם מכתב ליועץ המשפטי לממשלה שיספק הסבר למעשיו.

היו הרבה השערות וויכוחים אם יש להגיש כתב אישום נגד טראמפ או לא. במקרה זה ניתנה לו הזדמנות להגן על עצמו ועל מעשיו במכתב רשמי.

משרד התובעים האמריקאי למחוז הדרומי של ניו יורק הודיע כי הוא מבטל את כתב האישום נגד נשיא גמביה, יחיא ג'מה. המהלך מגיע לאחר שג'מה הסכים לפרוש מהשלטון ולעזוב את המדינה בתוך שנה אחת.

מערכת המשפט הפלילי האמריקאי נועדה להגן על זכויות הנאשם. המערכת גם מספקת משפט על ידי חבר מושבעים, שנועד למנוע התעללות מצד פקידי ממשל. מגילת הזכויות בחוקה מספקת הגנה נוספת לנאשם.

התיקון החמישי מבטיח שאף אדם "לא יהיה נתון לאותה עבירה להיות בסכנת חיים או גפיים פעמיים". משמעות הדבר היא שלא ניתן לשפוט אדם פעמיים על אותו האשמה, גם אם שני האישומים הם פדרליים וכוללים תחומי שיפוט שונים.

תובע רשאי לבחור לחזור בו מכתב אישום לפני שהוא יעבור בפני שופט וחבר מושבעים. אם זה יקרה, ייתכן שהם ינסו שוב עם ראיות חדשות או יבחרו שלא להגיש כתב אישום כלל.

חבר מושבעים גדול במחוז קולומביה הצביע בעד ביטול ההאשמות הפליליות נגד פול מנפורט, מנהל הקמפיין לשעבר של הנשיא טראמפ. ההחלטה התקבלה יום אחד בלבד לאחר שמר מנפורט הורשע בשמונה עבירות של הונאה פיננסית על ידי בית משפט פדרלי באלכסנדריה, וושינגטון.

ההחלטה שלא להגיש כתב אישום נגד מר מנפורט, שעמד בפני אישומים הקשורים לעבודתו כסוכן לא רשום של פוליטיקאים ואנשי עסקים אוקראינים, מעידה על כך שחברי חבר המושבעים אולי התקשו להסכים על כל 10 הסעיפים נגדו או שהיו להם ספקות לגביו. האם התובעים סיפקו מספיק ראיות כדי להוכיח את עניינם מעבר לספק סביר.

השופט המפקח על המקרה בווירג'יניה אמר ביום שישי כי ישקול לשחרר את מר מנפורט ממעצר בית כדי שיוכל לבלות את חג ההודיה עם משפחתו אך לא ישחרר אותו ממעצר ביתו.

משרד המשפטים של ארצות הברית הודיע כי הוא לא יגיש כתב אישום נגד היועץ לביטחון לאומי לשעבר של הנשיא דונלד טראמפ, מייקל פלין. ההודעה מגיעה לאחר שפלין הודה באשמה בכך ששקר ל-FBI בנוגע למגעיו עם פקידים רוסים במהלך המעבר לנשיאות.

פלין הואשם בסעיף אחד של הצהרה כוזבת בפני חוקרים פדרליים על שיחותיו עם שגריר רוסיה בארה"ב, סרגיי קיסליאק, לפני השבעתו של טראמפ. הוא הודה באשמה ב-1 בדצמבר 2017.

מייקל פלין הוא קצין צבא אמריקאי ששירת כסגן גנרל בצבא ארה"ב וכיועץ לביטחון לאומי של הנשיא דונלד טראמפ מה-20 בינואר 2017 עד ה-13 בפברואר 2017, אז התפטר עקב מחלוקת על הקשר שלו עם פקידים רוסים במהלך ה

התובע הכללי של ארצות הברית, ג'ף סשנס, הודיע ביום שישי כי ממשל טראמפ יבטל את כתב האישום נגד ג'וליאן אסאנג'. ההחלטה לבטל את כתב האישום הגיעה לאחר מעצרו של אסאנג' בלונדון והתקבלה בתגובה ללחץ של סנאטורים רפובליקנים.

ההחלטה זכתה לביקורת מצד הדמוקרטים וכמה רפובליקנים שקראו להסגרתו של אסאנג' לארה"ב כדי לעמוד בהאשמות הקשורות להדלפת מידע מסווג. הסנאטור לינדזי גרהם (R-SC) אמר שהוא תומך ב"רעיון להעמיד לדין את מר אסאנג' וביקר את ההחלטה של סשנס כ"טעות גדולה".

בארצות הברית, לנשיא יש סמכות לתת חנינה או להקל בעונש. הנשיא יכול גם לתת חנינה מלאה או מותנית.

הנשיא יכול גם לתת חנינה מלאה או מותנית.

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, הואשם בשיבוש מהלכי משפט בחקירת רוסיה. חקירת רוסיה היא בדיקה של ה-FBI ומשרד המשפטים כדי לחקור כל קנוניה אפשרית בין הקמפיין הנשיאותי של טראמפ לרוסיה כדי להשפיע על הבחירות.

במאי 2017, סגן התובע הכללי, רוד רוזנשטיין, מינה את ראש ה-FBI לשעבר, רוברט מולר, ליועץ מיוחד שיפקח על החקירה. על מולר הוטל גם לחקור כל נושא שעלה מחקירתו הראשונית, לרבות שיבוש מהלכי משפט.

ב-1 בדצמבר 2017, מולר הגיש כתב אישום נגד שלושה אנשים המעורבים בצוות הקמפיין של טראמפ: פול מנפורט (יו"ר לשעבר), ריק גייטס (סגן יו"ר לשעבר) וג'ורג' פאפאדופולוס (יועץ מדיניות חוץ). אולם ב-30 באוקטובר 2018, השופט בראש התיק ביטל את מנפורט

ההחלטה לבטל את האישומים נגד יו"ר הקמפיין לשעבר של הנשיא טראמפ, פול מנפורט, ושותף עסקי לשעבר, ריק גייטס, היא התפתחות מדהימה בחקירת רוסיה של היועץ המיוחד רוברט מולר.

המהלך אינו חף מתקדים. בשנת 2005, התובע הכללי של ארה"ב דאז, ג'ון אשקרופט, התפטר מחקירתו של המועמד לשעבר לנשיאות המושפל ג'ון אדוארדס, לאחר שנמצא כי אשתו תרמה תרומה משמעותית לקמפיין של אדוארדס.

משרד עורכי דין פלילי: כל מה שצריך לדעת לפני שאתה בוחר

בחירה במשרד עורכי דין פלילי היא תהליך משמעותי הדורש הבנה מעמיקה של הנושא. עורך דין פלילי אינו רק מי שיגן על הלקוח במשפט, אלא גם מי שיאפשר לו להבין את המציאות המשפטית שבה הוא נמצא. הבנת התהליך, החוקים והקנסות חיונית לבחירה מושכלת במשרד.

מה לדעת לפני בחירת משרד עורכי דין פלילי?

בעת בחירת משרד עורכי דין פלילי, חשוב להבין את תפקידו. משרד עורכי דין פלילי מתמחה בהגנה על אנשים וחברות שהואשמו בעבירות פליליות. התפקיד שלו הוא לייצג את הלקוח בבית המשפט, להגן על זכויותיו ולהבטיח שהליך המשפטי מתנהל באופן הוגן.

איך לבחור רואה חשבון אישי שיתאים בדיוק לצרכים שלך

דמיינו שאתם מתעוררים כל יום, בידיעה שהעתיד הכלכלי שלכם נמצא בידיים בטוחות, המותאמות בדיוק לצרכים הייחודיים שלכם. זה לא חלום מופרך, אלא מציאות מוחשית כשמוצאים את רואה החשבון האישי הנכון. המסע לבהירות פיננסית וביטחון מתחיל בהבנת המארג הניואנסי של הנוף הפיננסי האישי שלך ומסתיים בבחירת איש מקצוע שלא רק מבין את המטרות שלך, אלא מצויד כדי לעזור לך להשיג אותן. לאורך ההיסטוריה, למצליחים ביותר תמיד היו יועצים חכמים מאחוריהם – בתחומי המלכים, זה היה הווזיר הנאמן; בעולם הפיננסים, זה יכול להיות רואה החשבון האישי שאתם עומדים לבחור. לאפשר למישהו להיכנס לפרטים האינטימיים של הכספים שלך דורש אמון, תובנה וחיבור אמיתי – גורמים שהם מעבר למספרים וספרי חשבונות גרידא. היציאה למסע זה עשויה להיראות מרתיעה בהתחלה, אך עם ההדרכה והידע הנכונים, בחירת רואה החשבון האישי המושלם הופכת לא רק להשגה, אלא למסע ששווה לצאת אליו.

זכויות עובדים: מה עורך דין דיני עבודה יכול לעשות בשבילכם

כאשר עצם הפרנסה שתומכת בכם וביקיריכם הופכת למקור של חוסר ודאות ולחץ, הגיע הזמן להבין את הכוח שיש לכם במסגרת זכויות התעסוקה שלכם. מקום העבודה צריך להיות תחום של משחק הוגן וכבוד, אבל, אבוי, זה לא תמיד כך. תארו לעצמכם שיש לכם אפוטרופוס, מומחה, שיכול לפרוש את המארג המורכב של חוקי העבודה וליצור עבורכם מקלט של צדק – עורך דין מנוסה לענייני עבודה.