באיזה שלב צריכים עורך דין פלילי?

אף אחד לא ירצה להסתבך עם החוק, אך לעיתים המציאות עולה על כל דמיון. עורך דין פלילי הוא עורך דין המייצג נאשמים בתיקים פליליים שונים. חלק נכבד מאוד מהתיקים נגד נאשמים שונים קשורים למשפט הפלילי בדרך כזאת או בדרך אחרת. המשימה העיקרית של עורך הדין היא לדאוג ללקוח שלו, כך שהוא ישיג את התוצאה הטובה ביותר. לא תמיד התוצאה הטובה ביותר תהיה זיכוי מלא, כי מדובר על תוצאה בלתי אפשרית. השאיפה היא להקטין את חומרת הענישה עד כמה שאפשר, בהתאם לנסיבות בפועל. אך באיזה שלב אתם צריכים לפנות אל עורך דין בתחום הפלילי?

 

פונים לעורך דין מוקדם ככל האפשר

בתור נאשמים בעבירה כזאת או אחרת, תדעו כי הזמן פועל לרעתכם. ככל שעובר הזמן, כך אתם עלולים לעשות טעות שתעלה לכם ביוקר. אתם מהצד שלכם צריכים לעשות כל מה שאפשר כדי לפנות לעורך דין בהקדם האפשרי. עוד לפני שתגידו דבר כזה או אחר, אתם צריכים להתייעץ עם עורך דין פלילי. הוא יסביר לכם מה אתם יכולים להגיד ומה אתם לא יכולים להגיד. תזכרו כי לא מעט דברים שתגידו עלולים לפעול לרעתכם, דבר שכמובן לא תרצו שיקרה. לפיכך יהיה עליכם לפנות לעורך דין בהקדם, אל תחכו שיהיה מאוחר מידיי. לצערנו לא מעט נאשמים פונים לעורך דין רק כאשר הם נמצאים עם הגב אל הקיר.

 

אל תנסו להתמודד עם האשמות לבד

אתם בטוחים בחפותכם? זה עדיין לא אומר שאתם יכולים להסתדר ללא עורך דין פלילי. המשפט הפלילי הוא אכזרי מאוד, כזה שמצריך לא מעט ידע וניסיון. התביעה יכולה לעשות ככל שביכולתה על מנת להאשים אתכם בדרך כזאת או בדרך אחרת. אם תתמודדו עם המציאות הזאת לבדכם, זוהי עשויה להיות טעות גדולה מאוד מבחינתכם. הרי אין לכם את הידע ואין לכם את הניסיון הדרוש כדי להתמודד עם המצב הזה. ההגעה לבית המשפט והדיונים הרציפים יביאו אתכם למצב של שחיקה אמיתית. הכי טוב שיהיה לכם עו"ד פלילי שילווה אתכם לכל אורך הדרך.

 

עדיף מאוחר מאשר אף פעם

הסברנו לכם כי מוטב לפנות אל עורך דין פלילי מוקדם ככל האפשר, עוד לפני שתתחילו לדבר. אך גם אם התחלתם לדבר ללא עורך דין, תזכרו כי אפשר לתקן את המצב. גם אם נגרם נזק משמעותי, עדיין יהיה אפשר לנסות לבצע תיקונים שונים. לכן גם אם נזכרתם מאוחר מידיי, מוטב כי תפנו אל עורך דין שיספק לכם ייעוץ מקצועי. עורך הדין יבחן את המצב שבו אתם נמצאים, והוא יספק לכם עצות שונות לכל אורך הדרך. כאשר יש איש מקצוע שמייעץ לכם לכל אורך הדרך, זה בהחלט מוריד את מפלס הלחץ. תהיה לכם אפשרות להבין מה מצפה לכם לאורך הדרך בהקשר של המשפט. לעולם אל תנסו לייצג את עצמכם לבד בחקירות שונות הקשורות לתחום הפלילי.

 

איך בוחרים עורך דין פלילי?

אחת מהדילמות הגדולות ביותר מבחינתכם תהיה לבחור עורך דין פלילי מבין ההיצע הקיים. קיימים לא מעט עורכי דין שונים, כאשר כל אחד מהם ינסה לשכנע אתכם כי הוא האיש הנכון. מכאן עולה השאלה, איך אתם תדעו לבחור את האיש הנכון שיספק לכם את הליווי הרצוי? יש כמה טיפים חשובים שיסייעו לכם לבחור עורך דין בצורה חכמה.

  • עורך דין בתחום הפלילי צריך להיות מנוסה מאוד. הוא צריך להכיר את העולם הפלילי על בוריו, כך שתוכלו לסמוך עליו לכל אורך הדרך. אם עורך דין מסוים יהיה חסר ניסיון, זה עלול לפעול לרעתכם כאשר תרצו להסתייע בו.
  • תוודאו היטב כי הזמינות של עורך הדין תהיה זמינות שמתאימה לכם. כך שבכל פעם שתרצו לפנות אליו יהיה לכם עם מי לדבר ועם מי להתייעץ. לא מעט עורכי דין פליליים עמוסים עד מעל הראש, וזה עשוי להיות מאוד בעייתי מבחינתכם.
  • לכל עורך דין פלילי יש את מידת ההצלחה שלנו בתיקים השונים. המטרה שלכם תהיה לחפש אחר עורך דין עם אחוזי הצלחה גבוהים ככל האפשר. אחוזי ההצלחה של עורך דין יספרו פחות או יותר מה הם הסיכויים שלכם לסיים את המשפט בהצלחה.
  • האינטראקציה האישית בניכם לבין עורך הדין חשובה מאוד. בטח כאשר מדובר על עורך דין פלילי, אתם אמורים להרגיש איתו הכי בנוח. לכן תוודאו היטב כי אתם פונים לעורך דין שנוח לכם להיות בקרבתו, הפרמטר הזה קריטי מאוד להצלחה.

 

מה צריך לשאול עו"ד פלילי?

נדמה לכם כי מצאתם עורך דין פלילי שיכול לייצג אתכם בצורה נאמנה? יהיה עליכם לשאול אותו מספר שאלות שונות שעשויות לשנות את התמונה כולה. השאלות האלה עשויות להתפרש בעיניכם כשאלות פשוטות, אך הן עשויות להפוך את הקערה על פיה.

  • האם ההתמחות של משרדך הינה בתחום הפלילי? חשוב מאוד שתפנו לעורך דין שמכיר את התחום על בוריו. לכן תוודאו כי ההתמחות של המשרד היא התמחות בתחום הפלילי. התמחות בכל תחום שהוא לא התחום הפלילי אמורה להיות בעייתית בעיניכם.
  • כיצד יוצרים קשר איתך ועם צוות המשרד? עורך דין פלילי אמור להיות זמין עבורכם לכל שאלה בכל זמן. לכן השאיפה שלכם תהיה כי תהיה לכם דרך ישירה ליצירת קשר. ברגע שתהיה דרך ישירה ליצירת קשר לא אמורה להיות בעיה בתקשורת בניכם לבינו.
  • מהי עלות שכר הטרחה של עו"ד? לכל עורך דין פלילי יש את שכר הטרחה שאותו הוא לוקח מלקוחותיו. אתם צריכים להיות בטוחים כי שכר הטרחה הוא שכר טרחה שתוכלו לעמוד בו. הרי אם שכר הטרחה יהיה גבוה מאוד זה יגרום לכך שתצטרכו לחפש אחר אפשרויות אחרות.

 

מנווטים בדרך לחופש: תובנות מומחים מעורך דין פלילי כיצד להגן על עצמך בכתב אישום

כתב אישום – מילה שמכה פחד בלבם של רבים. להיות מואשם בפשע זו חוויה מרתיעה, אבל עם הידע וההכוונה הנכונים, אתה יכול לנווט את הדרך אל החופש. במאמר זה נבחן תובנות מומחים מעורך דין פלילי כיצד להגן על עצמך בכתב אישום.

ביטוח עסק – למה צריך לשים לב?

בעל עסק צריך לדעת, שכל תהליך העבודה שלו, מבוסס על כך שהוא משתמש ונעזר בגורמים שונים שיכולים להפוך את תהליך העבודה להרבה יותר יעיל, נכון

מקסמו את החזרי המס: מדריך לשכירים

כשכיר, ניווט בעולם המורכב לעתים קרובות של החזרי מס יכול להיות מבלבל ומכריע. אבל מה אם היינו אומרים לכם שעם הידע והאסטרטגיה הנכונים, תוכלו למקסם

שילוב טיהור אוויר במשרדי עורכי דין: למה זה חשוב

כמשרד עורכי דין, הנוחות והבטיחות של הלקוחות והעובדים שלך צריכות להיות בראש סדר העדיפויות. אחד השלבים הקריטיים להשגת זאת הוא על ידי שילוב מערכות טיהור אוויר בחלל המשרדי שלך. טיהור אוויר מתייחס לתהליך של סילוק חלקיקים מזיקים, גזים ומזהמים אחרים מהאוויר, על מנת להבטיח שאיכות האוויר בטוחה ובריאה לכולם.